Mazury zimą | Sterla Masuria | Rezerwacja Noclegu | Zimowe Atrakcje
15145
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15145,bridge-core-3.0.6,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-29.3,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive

Zimowe szaleństwo

Zmęczeni pracą, obowiązkami, szarą, zimową codziennością?

Wyrwijcie się i spędźcie czas w miejscu gdzie zima ma swój wyjątkowy urok.

Sauna, ogniska, wędkowanie na zamkniętym łowisku i i trasy spacerowe zdala od miejskiego hałasu, a do tego moc atrakcji dla każdego.

Narty na Mazurach? To możliwe. W niedużej odległości od Sterla-Masuria znajdują się aż trzy wyciągi narciarskie. Najbliżej, bo 32 km od naszych domków znajduje się Góra Czterech  Wiatrów w Mrągowie.

Znajduje się na niej nowoczesne Schronisko, z barem – restauracją, ogólnodostępne toalety wraz z toaletą dla niepełnosprawnych, punkt opieki medycznej, pomieszczenia dla wypożyczalni sprzętu sportowego, pomieszczenia socjalne, warsztat, garaż. Do dyspozycji gości są także, m.in.: tzw. ośla łączka dla początkujących, biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko. Dla narciarzy są dwa wyciągi orczykowe, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, począwszy od trasy zielonej, poprzez niebieską, czerwoną, kończąc na czarnej, o łącznej długości ok. 2000 m. Tuż obok wyciągu znajduje się snowpark, więc jest tu również miejsce dla snowboardzistów. 

Trochę dalej, bo w odległości 42 km znajduje się Ośrodek Narciarski w miejscowości Okrągłe k. Orzysza nad jeziorem Skomack Mały.

Tam, stoki są oświetlone, sztucznie dośnieżane i ratrakowane. Oprócz wyciągów, wypożyczalni i serwis sprzętu narciarskiego jest także pensjonat z restauracją.

Dla zapaleńców 69 km od Sterli- Masuria nieopodal Gołdapi jest Piękna Góra, która  oferuje kolej krzesełkową przy trasie zjazdowej o długości 750 m. Dwa wyciągi orczykowe przy trasach 350 m i  550 m. Do dyspozycji narciarzy są również dwa wyciągi niskiego prowadzenia. Trasy narciarskie są oświetlone, sztucznie dośnieżane, utrzymane ratrakiem.  Nie zapomniano tam również o snowboardzistach.

14 km od Sterla-Mazuria aktywni znajdą kolejną zimową atrakcję: lodowisko w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych przy ul. Królowej Jadwigi 7D w Giżycku. Tylko cztery kilometry dalej w Kętrzynie możemy przenieść się do bajkowej krainy, którą znajdziemy w Konsulacie Świętego Mikołaja, a w nim: świąteczne miasteczko, muzeum, galerię oraz fabrykę bombek. Dla miłośników country Miasteczko Westernowe Mrongoville w Mrągowie (33 km).

KONTAKT

Sterla Masuria
Sterławki Średnie 25
Giżycko gmina

Kontakt
Email:
inga.sterlamasuria@gmail.com
Tel.:
+48 799 077 408